Mokymai

Pagal Architektų kvalifikacijos tobulinimo programą

Architektūros kokybės vystymo asociacija (AKVA) yra parengusi ir su atitinkamomis institucijomis suderinusi šias Atestuotų architektų (statybos techninės veiklos pagrindinių sričių ir teritorijų planavimo vadovų) kvalifikacijos tobulinimo mokymo programas:
2015-10-05 Atestuotų architektų (statybos techninės veiklos pagrindinių sričių ir teritorijų planavimo vadovų) kvalifikacijos tobulinimo mokymo programa (suderinta su Aplinkos ministerija)
2019-07-02 Atestuotų architektų (statybos techninės veiklos pagrindinių sričių ir teritorijų planavimo vadovų) kvalifikacijos tobulinimo mokymo programa (suderinta su Aplinkos ministerija ir Lietuvos architektų rūmais)
2020-04-21 raštas dėl 2015 ir 2019 metų Atestuotų architektų kvalifikacijos tobulinimo mokymo programų tikslinimo – kursai gali būti organizuojami ir nuotoliniu būdu.
2019-07-02 Mokymų programos priedas Nr. 1 (suderinta su Aplinkos ministerija ir Lietuvos architektų rūmais).

2020 M. TVARKARAŠTIS


LAPKRITIS
2020-11-25 (nuotoliniu būdu) „Kūrybinis eksperimentas architektūroje. Teorija ir praktika“ (lekt. architektas-urbanistas, prof., hum. m. dr. Tomas Grunskis). Kursus finansuoja: Lietuvos kultūros taryba. Registracija bus paskelbta.

2020-11-10 (nuotoliniu būdu) „Anti-dote: S/he_New-Territories“ (lekt. architektas, mąstytojas, eksperimentatorius François Roche, prisistatantis kaip „a secretary of S/he transgender architect character f“). Kursus finansuoja: Lietuvos kultūros taryba. Registracija bus paskelbta.

SPALIS
2020-10-27 (nuotoliniu būdu) „Architektūra kaip konkrečioji utopija – Henri Lefebvre idėjos architektams“ (lekt. soc. m. dr. Dalia Čiupailaitė-Višnevska) ir „Architektūrinė utopija vakar ir šiandien“ (lekt. architektas, VDA Aukštųjų studijų fak. dekanas, Architektūros katedros dėstytojas, doc. Romualdas Kučinskas) . Kursus finansuoja: Lietuvos kultūros taryba. Registracija vyksta čia.

2020-10-05 (nuotoliniu būdu) „Apie erdvę ir vaizduotę” (lekt. prof. dr. Kristupas Sabolius) . Kursus finansuoja: Lietuvos kultūros taryba. Registracija baigta. Įrašą galima peržiūrėti youtube kanale.

BIRŽELIS
2020-06-30 (nuotoliniu būdu) „Apie tradiciją ir ideologiją miesto viešojoje erdvėje“ (lekt. architektas-urbanistas, hum. m. dr. Tomas Grunskis) ir „Miesto viešosios atviros erdvės – dizainą grindžiantys sociologiniai aspektai“ (lekt. miesto sociologė, soc. m. dr. Dalia Čiupailaitė -Wiszniewska). Kursus finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, UAB „JUNG Vilnius“ ir UAB „ACO Nordic“. Paskaitas galima peržiūrėti čia.

2020-06-16 (nuotoliniu būdu) „Architektūros vaidmuo kuriant atvirą miestą“ (lekt. miesto sociologė, soc. m. dr. Dalia Čiupailaitė -Wiszniewska) ir „Novatoriški urbanistinio planavimo ir visuomenės įtraukimo metodai naujos miestų erdvių kokybės kūrimui“ (lekt. urbanistas, miesto kūrimo ir vystymo procesų moderatorius Martynas Marozas). Kursus finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, UAB „JUNG Vilnius“ ir UAB „ACO Nordic“. Paskaitas galima peržiūrėti čia.

GEGUŽĖ
2020-05-19 (nuotoliniu būdu) „Pavojingas rajonas ar saugus rajonas? Miesto erdvių formavimas kriminologės akimis“ (lekt. sociologė, soc. m. dr. Maryja Šupa) ir „Kultūros paveldo vaidmuo miesto planavime: Historic Urban Landscape koncepcija“ (lekt. architektė, hum. m. dr. Viltė Janušauskaitė). Kursus finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, UAB „JUNG Vilnius“ ir UAB „ACO Nordic“. Paskaitas galima peržiūrėti čia.

VASARIS
2020-02-18 (Vilniuje) „Kas yra strateginis erdvinis planavimas ir kam jis reikalingas? Kodėl teorija egzistuoja, o praktika neegzistuoja?“ (lekt. architektas-urbanistas Donatas Baltrušaitis) ir „Genius loci/ vietos dvasia: reiškinio istorinė kaita ir dabartinės prasmės“ (lekt. istorikė, hum. m. dr. Rasa Čepaitienė). Kursus finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, UAB „JUNG Vilnius“ ir UAB „ACO Nordic“. Paskaitas galima peržiūrėti čia.

SAUSIS
2020-01-22 (Vilniuje) „Urbanistinio paveldo apsaugos Lietuvoje istorija“ (lekt. architektė, istorikė, hum. m. dr. Viltė Janušauskaitė) ir „Europos kraštovaizdžio konvencijos įgyvendinimo gerieji pavyzdžiai“ (lekt. fiz. m. (geografijos) dr. Giedrė Godienė).
2020-01-09 (Vilniuje) „Teritorijų planavimo ir statybą reguliuojančių teisės aktų pakeitimai“ – apie specialiųjų žemės naudojimo sąlygų pakeitimus
(lekt. advokatė Kristina Matvejenkaitė (Advokatų kontora „Ellex Valiūnas ir partneriai”))

2019 M. TVARKARAŠTIS
2019-11-27 (Vilniuje) „Teritorijų planavimo ir statybą reguliuojančių teisės aktų pakeitimai“ (lekt. advokatė Kristina Matvejenkaitė (Advokatų kontora „Ellex Valiūnas ir partneriai”)) ) ir „Architektūra kaip medija: ką ir kaip komunikuoja architektūra“ (lekt. miesto sociologė, hum. m. dr. Dalia Čiupailaitė-Wiszniewska)
2019-11-05 (Vilniuje) „Urbanistinė regeneracija. Kaip (per)planuoti miestus ir urbanistines struktūras išnaudojant miesto turimą potencialą?“ (lekt. architektas-urbanistas Donatas Baltrušaitis) ir „Modernusis paveldas po 1945 – apskaita, atranka, saugojimas“ (lekt. architektas, hum. m. dr. Martynas Mankus)