Filmuojamų paskaitų ciklo „Miesto formavimas ir visuomenė“ II dalis

DĖMESIO: kadangi dėl Lietuvos Vyriausybės paskelbto karantino vis dar negalima organizuoti gausesnių renginių, AKVA organizuojamo filmuojamų paskaitų ciklo „Miesto formavimas ir visuomenė“ II dalies paskaitos iš kovo 17 d. perkeliamos į gegužės 19 d. (antradienį) 10.00 val. Kursai vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu). Tų, kurie buvo užsiregistravę į kovo 17 d. kursus, registracija galioja.

REGISTRUOTIS ČIA.

Kaip sukurti saugų miesto rajoną? Koks kultūros paveldo vaidmuo miesto planavime? Architektūros kokybės vystymo asociacija, finansuojant Lietuvos kultūros tarybai, UAB „JUNG Vilnius“ ir UAB „ACO Nordic“, kviečia į antrąjį 2020 metais rengiamo aštuonių filmuojamų paskaitų ciklo „Miesto formavimas ir visuomenė“ renginį.

2020 m. gegužės 19 d. 10.00 val. vyksiančiose dviejose pakaitose laukiami visi: tiek architektai profesionalai, tiek kraštovaizdžio ar paveldo specialistai, sociologai, žmonės, neabejingi savo aplinkai, ar politikai (registruotis čia). Paskaitų metu lektorės gilinsis į jautrias miestui ir jo gyventojams temas: sociologė, soc. m. dr. Maryja Šupa nagrinės temą „Pavojingas rajonas ar saugus rajonas? Miesto erdvių formavimas kriminologės akimis“, o architektė, istorikė, hum. m. dr. Viltė Janušauskaitė aptars „Kultūros paveldo vaidmenį miesto planavime: Historic Urban Landscape koncepcija.

Maryjos Šupos paskaitoje bus keliami ir aptarti klausimai: kaip miestų fizinė ir socialinė struktūrą susijusi su nusikaltimų skaičiumi ir pobūdžiu? Kas lemia subjektyvius saugumo ir pavojaus pojūčius miesto erdvėse? Kas yra situacinė nusikaltimų kontrolė ir kaip ji veikia? Kaip vietinės bendruomenės reguliuoja elgesį viešosiose erdvėse? Paskaitos tikslas – atsakant į šiuos klausimus, atskleisti sąsajas tarp architektūros, erdvės formavimo ir nusikaltimų.

Pasak Viltės Janušauskaitės, 2011 m. UNESCO priimta Istorinio miesto kraštovaizdžio rekomendacija – kol kas naujausia kultūros paveldo įtraukimo į miesto planavimą prieiga, siekianti integruoti iki šiol egzistavusias pastatytosios aplinkos apsaugos praktikas į platesnius miestų plėtros tikslus įvairiuose kultūriniuose kontekstuose. Ši prieiga atsižvelgia ne tik į esamą fizinę aplinką, tačiau ir į nematerialųjį paveldą, kultūrinę įvairovę, socialinius-ekonominius ir aplinkos veiksnius bei vietinių bendruomenių vertes. Visgi nuo pat jos atsiradimo girdima ir įvairiapusės kritikos – nuo konservatyviųjų paveldosaugos balsų, teigiančių, kad šiuo būdu legitimuojama žalinga plėtra iki susirūpinimo prieigos abstraktumi ir konkrečių priemonių trūkumu. Naujas gyvenimas istoriniuose miestuose – kurlink?

Data: 2020 m. gegužės 19 d. 10.00 val. (registracija nuo 9.30 val.).
Vieta: WINDOWS TEAMS konferencinė platforma (pakvietimą gausite el. paštu).
Renginys nemokamas. Registracija būtina.
Vėliau paskaitas bus galima peržiūrėti youtube kanale.

Pirmos ciklo dalies (vasario 18 d.) paskaitas galite peržiūrėti čia: https://youtu.be/SKi6fVMDXR8

Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija.
Partneriai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Vilniaus miesto savivaldybė.
Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, UAB „JUNG Vilnius“ ir UAB „ACO Nordic“.

Programa:

9.30-10.00 Registracija ZOOM platformoje;
10.00-11.30 „Pavojingas rajonas ar saugus rajonas? Miesto erdvių formavimas kriminologės akimis“ (lekt. sociologė, soc. m. dr. Maryja Šupa);
11.30-12.00 Kavos pertrauka namuose / darbe / verandoje ar kitur;
12.00-13.30 „Kultūros paveldo vaidmuo miesto planavime: Historic Urban Landscape koncepcija“  (lekt. architektė, istorikė, hum. m. dr. Viltė Janušauskaitė).
13.30-13.45 norintys pažymėjimo dalyviai atsako į kelis klausimus išklausytų paskaitų temomis.

Norintiems gauti architekto kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimą, išrašymo mokestis – 15 Eur (PVM netaikomas).
Užpildžius registracijos formą, mokestį vėliausiai iki 2020 m. gegužės mėn. 15 d. imtinai reikia pervesti į Architektūros kokybės vystymo asociacijos (kodas 304104654) sąskaitą:
LT367044060008055397, bankas AB SEB bankas, banko kodas 70440 nurodant:
— „už 2020-05-19 AKVA kursus“;
— dalyvio vardą ir pavardę (vardus ir pavardes, jei mokama už kelis dalyvius).

PASTABOS:
1. Nuotolinius kursus išklausę ir į klausimus apie paskaitų turinį atsakę architektai gaus 4 ak. valandų kvalifikacijos tobulinimo kursų išklausymą patvirtinančius pažymėjimus. Kursai skirti statybos techninės veiklos pagrindinių sričių ir teritorijų planavimo sričių vadovams.
Programa suderinta su Aplinkos ministerija ir Lietuvos architektų rūmais. DĖMESIO: būtina turėti kompiuterį ir internetinį ryšį.
2. Kursuose dalyvauti galima tik užsiregistravus iš anksto. Kursų dieną registracija negalima.
3. Prašome pildyti registracijos formą lietuviškomis raidėmis, nes pagal Jūsų pateiktus duomenis yra išrašomi dalyvavimo kursuose pažymėjimai.
4. Prašome atidžiai įrašyti mokėtojo duomenis, nes remiantis jais bus išrašomos sąskaitos faktūros.
5. Dalyvių, užsiregistravusių, bet dėl pasikeitusių aplinkybių negalinčių atvykti ir išklausyti kursų, prašome el. paštu akvabiuras@gmail.com informuoti apie šias aplinkybes ne vėliau kaip likus 24 val. iki kursų pradžios. Tokiu atveju dalyvio sumokėtas klausytojo mokestis bus perkeliamas į sekančius kursus, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti. Dalyviams, kurie apie savo nedalyvavimą praneš el. paštu akvabiuras@gmail.com likus mažiau nei 24 val. iki kursų pradžios, sekančiuose kursuose, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti, bus suteikiama 50 % nuolaida. Dalyviams neatvykusiems ir nepranešusiems apie savo nedalyvavimo priežastį iki kursų pradžios – klausytojo mokestis kompensuojamas nebus.
6. Dalyviams, išklausiusiems dalį kursų, bus išduodami pažymėjimai su perpus mažesniu valandų skaičiumi.

REGISTRUOTIS ČIA.