Nuotolinių paskaitų ciklo „Kaip žmogus suvokia architektūrinę aplinką?“ IV dalis

Architektūros kokybės vystymo asociacija tęsia Nuotolinių paskaitų ciklą „Kaip žmogus suvokia architektūrinę aplinką?“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneris – žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt. Šiuo ciklu kviečiame visus besidominčius gilintis į architektūrą iš žmogaus patyrimo perspektyvos, reflektuojant individualius pojūčius ir emocijas, o sykiu supažindinti su įvairiomis teorijomis ir metodais, kaip galima išmatuoti bei įtakoti architektūros poveikį žmogui.

Ketvirtoje ciklo dalyje paskaitą „Apie architektūros ir individo erdvinę percepciją“ skaitys architektūrologė, VDA dėstytoja, meno doktorantė Karolina Jašinskaitė. Paskaitos tikslas yra garsiai pasamprotauti apie architektūrinės erdvės poveikį žmogaus percepciniam aparatui ir kaip jį galima (per)formuoti. Pristatymo metu, visų pirma, svarbu panagrinėti kokiomis juslėmis žmogus surenka erdvinę informaciją, kaip vyksta apdorojimas, organizavimas, suvokimas ir interpretavimas. Nagrinėjama kaip aktualų-faktinį erdvės suvokimą papildo vaizduotė, atmintis – kolektyvinė ir individuali. Kiek iš tiesų lieka architektūros atmetus tai, kas kolektyviškai ir subjektyviai atsinešta ir suprasta žmogaus? Ar multivisko pasaulyje architektūra dar gali pasiūlyti tai, kas dar nebuvo sukurta ir patirta? Ar architektas gali treniruoti žmogaus erdvinę percepciją savo kūryba?

Paskaitoje laukiami visi: tiek architektai profesionalai, tiek kraštovaizdžio ar paveldo specialistai, sociologai, politikai, žmonės, neabejingi savo aplinkai, ateičiai.

DATA: visi besidomintys kviečiami žiūrėti paskaitą nuotoliniu būdu 2021 m. birželio 30 d., trečiadienį, 11.00 val.  (registracija nuo 10.30 val.).

VIETA: paskaita vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu).

Renginys nemokamas. Registracija būtina.
Vėliau paskaitą bus galima peržiūrėti youtube kanale.

Programa:
10.30-11.00 Registracija ZOOM platformoje;
11.00-12.30 „Apie architektūros ir individo erdvinę percepciją“ (lekt. architektūrologė, VDA dėstytoja, meno doktorantė Karolina Jašinskaitė);
12.30-12.45 klausimai / diskusija;
12.45-13.00 norintys pažymėjimo dalyviai atsako į kelis klausimus išklausytos paskaitos tema.

Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija.
Partneris: žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt.
Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Paskaitos vizualų autorė Justė Pečiulytė.

***

Pirmos ciklo paskaitos – V. Petrušonio „Kokius pranešimus mums siunčia pastatai ir ar mokame juos skaityti?“, vykusios gegužės 6 d., įrašą galima peržiūrėti čia.
Antrą – gegužės 27 d. – Ch. Noldo paskaitą „Emotional Cartography“ žiūrėti čia.
Trečią – birželio 15 d. – G. Characiejienės paskaitą „Architektūrinė aplinka ir emocinis atsakas“ žiūrėti čia.

AKVA 2020 m. rudenį organizuoto filmuojamų paskaitų ciklo „Utopija ir eksperimentas architektūroje“ įrašai:

– spalio 7 d. (K. Saboliaus „Apie erdvę ir vaizduotę“) čia,
– spalio 27 d. (R. Kučinsko „Architektūrinė utopija vakar ir šiandien“ ir D. Čiupailaitės „Architektūra kaip konkrečioji utopija – Henri Lefebvre idėjos architektams“) čia,
lapkričio 27 d. (T. Grunskio „Kūrybinis eksperimentas architektūroje. Teorija ir praktika“) čia,
gruodžio 9 d. (M. Kuč’o „Experimenting with public urban furniture“) čia.

AKVA 2020 m. organizuoto filmuojamų paskaitų ciklo „Miesto formavimas ir visuomenė“ įrašai:
vasario 18 d. čia,
gegužės 19 d. čia,
birželio 16 d. čia,
birželio 30 d. čia.

***

Norintiems gauti architekto kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimą, išrašymo mokestis – 15 Eur (PVM netaikomas).
Užpildžius registracijos formą, mokestį vėliausiai iki 2021 m. birželio mėn. 28 d. imtinai reikia pervesti į Architektūros kokybės vystymo asociacijos (kodas 304104654) sąskaitą:
LT367044060008055397, bankas AB SEB bankas, banko kodas 70440 nurodant:
— „už 2021-06-30 AKVA kursus“;
— dalyvio vardą ir pavardę (vardus ir pavardes, jei mokama už kelis dalyvius).

PASTABOS:
1. Nuotolinius kursus išklausę ir į klausimus apie paskaitų turinį atsakę architektai gaus 2 ak. valandų kvalifikacijos tobulinimo kursų išklausymą patvirtinančius pažymėjimus. Kursai skirti statybos techninės veiklos pagrindinių sričių ir teritorijų planavimo sričių vadovams.
Programa ir jos priedas Nr. 2 suderinti su Aplinkos ministerija ir Lietuvos architektų rūmais. DĖMESIO: būtina turėti kompiuterį ir internetinį ryšį.
2. Kursuose dalyvauti galima tik užsiregistravus iš anksto. Kursų dieną registracija negalima.
3. Prašome pildyti registracijos formą lietuviškomis raidėmis, nes pagal Jūsų pateiktus duomenis yra išrašomi dalyvavimo kursuose pažymėjimai.
4. Prašome atidžiai įrašyti mokėtojo duomenis, nes remiantis jais bus išrašomos sąskaitos faktūros.
5. Dalyvių, užsiregistravusių, bet dėl pasikeitusių aplinkybių negalinčių atvykti ir išklausyti kursų, prašome el. paštu akvabiuras@gmail.com informuoti apie šias aplinkybes ne vėliau kaip likus 24 val. iki kursų pradžios. Tokiu atveju dalyvio sumokėtas klausytojo mokestis bus perkeliamas į sekančius kursus, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti. Dalyviams, kurie apie savo nedalyvavimą praneš el. paštu akvabiuras@gmail.com likus mažiau nei 24 val. iki kursų pradžios, sekančiuose kursuose, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti, bus suteikiama 50 % nuolaida. Dalyviams neatvykusiems ir nepranešusiems apie savo nedalyvavimo priežastį iki kursų pradžios – klausytojo mokestis kompensuojamas nebus.
6. Dalyviams, išklausiusiems dalį kursų, bus išduodami pažymėjimai su perpus mažesniu valandų skaičiumi.

REGISTRUOTIS ČIA.