Bendruomenės mieste: samprata, formos ir urbanistinės prielaidos

2023 m. lapkričio 8 d., trečiadienį, 11.00 val. Architektūros kokybės vystymo asociacija rengia architektų kvalifikacijos tobulimo mokymus – kviečia į miesto sociologės, dr. Dalios Čiupailaitės- Višnevskos paskaitą „Bendruomenės mieste: samprata, formos ir urbanistinės prielaidos“. Tai – kartojama 2023-09-13 paskaita.

Pasak Dalios Čiupailaitės- Višnevskos, pastaruoju metu, projektuojant viešus pastatus ar teikiant urbanistinius pasiūlymus, pradėta skirti daug dėmesio bendruomenėms. Su bendruomenėmis tariamasi projektuojant, siekiama kurti bendruomeniniam gyvenimui palankias erdves. Bendruomenės egzistavimas tampa siekiamybe miesto planavimo kontekste. Tačiau pati bendruomenės sąvoka šiuose procesuose lieka neatskleista: kokios grupės laikytinos bendruomenėmis, kaip bendruomenės kuriasi mieste, kiek jos susietos su konkrečiomis vietomis? Paskaitoje „Bendruomenės mieste: samprata, formos ir urbanistinės prielaidos“ sužinosite, kaip suprasti pačią bendruomenės sąvoką, kokie ryšiai sudaro bendruomenes mieste ir kiek bendruomenės yra susietos su konkrečiomis lokacijomis. Taip pat pažvelgsime, kiek bendruomeniškumas gyvas šiandien Lietuvos miestuose, kada gyventojai ima lokaliai organizuotis į bendruomenes ir kokios fizinės aplinkos prielaidos gali paskatinti socialinių ryšių ir integracijos intensyvėjimą kaimynijose. Paskaita turėtų padėti priimti geriau pagrįstus sprendimus projektuojant su bendruomenėmis ir bendruomenėms.

Paskaitoje laukiami atestuoti ir neatestuoti architektai.

DATA: 2023 m. lapkričio 8 d., trečiadienį, 11.00 val. (registracija nuo 10.30 val.).
TRUKMĖ: 2 ak. val.
VIETA: paskaita vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravę ir sumokėję, nuorodą-pakvietimą gaus el. paštu).
Renginys mokamasRegistruotis čia.

Kilus klausimams, rašykite el. p. akvabiuras@gmail.com

Programa:
10.30-11.00 Registracija ZOOM platformoje (video įrašomas);
11.00-12.30 „Bendruomenės mieste: samprata, formos ir urbanistinės prielaidos“ (lekt. dr. Dalia Čiupailaitė- Višnevska);;
12.30-12.45 klausimai/ atsakymai;
12.45-13.00 norintys pažymėjimo dalyviai, kurie neužsiregistravo su vaizdu ir garsu, atsako į kelis klausimus išklausytų paskaitų temomis.

***

Mokestis už architektų kvalifikacijos tobulinimo kursų pažymėjimo parengimą – 40 Eur (PVM netaikomas).
Užpildžius registracijos formą, mokestį vėliausiai iki 2023 m. lapkričio mėn. 6 d. imtinai reikia pervesti į Architektūros kokybės vystymo asociacijos (kodas 304104654) sąskaitą:
LT367044060008055397, bankas AB SEB bankas, banko kodas 70440 nurodant:
— „už 2023-11-08 AKVA kursus“;
— dalyvio vardą ir pavardę (vardus ir pavardes, jei mokama už kelis dalyvius).

PASTABOS:
1. Nuotolinius kursus išklausę (o neprisiregistravę su vaizdu ir garsu – ir atsakę į klausimus apie paskaitų turinį) architektai gaus 2 ak. valandų kvalifikacijos tobulinimo kursų išklausymą patvirtinančius pažymėjimus. Paskaitos skirtos  statybos techninės veiklos pagrindinių sričių ir teritorijų planavimo sričių vadovams.
Programa ir jos priedas Nr. 6 suderinti su Aplinkos ministerija ir Lietuvos architektų rūmais. DĖMESIO: būtina turėti kompiuterį ir internetinį ryšį.
2. Kursuose dalyvauti galima tik užsiregistravus iš anksto. Kursų dieną registracija negalima.
3. Prašome pildyti registracijos formą lietuviškomis raidėmis, nes pagal Jūsų pateiktus duomenis yra išrašomi dalyvavimo kursuose pažymėjimai.
4. Prašome atidžiai įrašyti mokėtojo duomenis, nes remiantis jais bus išrašomos sąskaitos faktūros.
5. Dalyvių, užsiregistravusių, bet dėl pasikeitusių aplinkybių negalinčių atvykti ir išklausyti kursų, prašome el. paštu akvabiuras@gmail.com informuoti apie šias aplinkybes ne vėliau kaip likus 24 val. iki kursų pradžios. Tokiu atveju dalyvio sumokėtas klausytojo mokestis bus perkeliamas į sekančius kursus, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti. Dalyviams, kurie apie savo nedalyvavimą praneš el. paštu akvabiuras@gmail.com likus mažiau nei 24 val. iki kursų pradžios, sekančiuose kursuose, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti, bus suteikiama 50 % nuolaida. Dalyviams neatvykusiems ir nepranešusiems apie savo nedalyvavimo priežastį iki kursų pradžios – klausytojo mokestis kompensuojamas nebus.
6. Dalyviams, išklausiusiems dalį kursų, bus išduodami pažymėjimai su perpus mažesniu valandų skaičiumi.

REGISTRUOTIS ČIA.