Nuotolinių paskaitų ciklo „Kaip žmogus suvokia architektūrinę aplinką?“ III dalis

Architektūros kokybės vystymo asociacija tęsia Nuotolinių paskaitų ciklą „Kaip žmogus suvokia architektūrinę aplinką?“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneris – žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt. Šiuo ciklu kviečiame visus besidominčius gilintis į architektūrą iš menkai (ypač architektūros praktikų) naudojamo žiūros taško: iš žmogaus patyrimo perspektyvos, reflektuojant individualius pojūčius ir emocijas, o sykiu supažindinti su įvairiomis teorijomis ir metodais, kaip galima išmatuoti bei įtakoti architektūros poveikį žmogui.

Trečioje ciklo dalyje paskaitą „Architektūrinė aplinka ir emocinis atsakas“ skaitys kraštovaizdžio architektė Goda Characiejienė. Paskaitoje bus klausiama: kaip aplinka formuoja mūsų savijautą? Kaip jaučiamės gatvėje, skvere, parke, natūralioje gamtinėje aplinkoje? Koks yra pasąmonės vaidmuo „nuskaitant“ ir vertinant aplinką kaip malonią ir saugią ar nejaukią, pavojingą? Kaip lauko erdvės formantės – architektūrinė visuma ir gamtiniai elementai – koduoja mūsų jauseną? Paskaitoje bus aptarta biofilija – natūralus, pasąmoninis žmogaus polinkis į tai, kas yra natūralu ir pažįstama. Šalia biofilijos teorijos lektorė apžvelgs daug kartų girdėtas sąvokas, tokias kaip mastelis, proporcija, balansas, ritmas, įskaitant ir emocinį atsaką į mastelį (emotional response to scale), gilinantis į jas iš kraštovaizdžio architektūros pusės.

Paskaitoje laukiami visi: tiek architektai profesionalai, tiek kraštovaizdžio ar paveldo specialistai, sociologai, politikai, žmonės, neabejingi savo aplinkai, ateičiai.

DATA: visi besidomintys kviečiami žiūrėti paskaitą nuotoliniu būdu 2021 m. birželio 15 d. 11.00 val.  (registracija nuo 10.30 val.).

VIETA: paskaita vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu).

Renginys nemokamas. Registracija būtina.
Vėliau paskaitą bus galima peržiūrėti youtube kanale.

Programa:
10.30-11.00 Registracija ZOOM platformoje;
11.00-12.30 „Architektūrinė aplinka ir emocinis atsakas“ (lekt. kraštovaizdžio architektė Goda Characiejienė);
12.30-12.45 klausimai / diskusija;
12.45-13.00 norintys pažymėjimo dalyviai atsako į kelis klausimus išklausytos paskaitos tema.

Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija.
Partneris: žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt.
Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

***

Pirmos ciklo paskaitos – V. Petrušonio „Kokius pranešimus mums siunčia pastatai ir ar mokame juos skaityti?“, vykusios gegužės 6 d., įrašą galima peržiūrėti čia.

Ankstesnio AKVA organizuoto 2020 m. rudenį filmuojamų paskaitų ciklo „Utopija ir eksperimentas architektūroje“ įrašai:
– spalio 7 d. (K. Saboliaus „Apie erdvę ir vaizduotę“) čia,
– spalio 27 d. (R. Kučinsko „Architektūrinė utopija vakar ir šiandien“ ir D. Čiupailaitės „Architektūra kaip konkrečioji utopija – Henri Lefebvre idėjos architektams“) čia,
lapkričio 27 d. (T. Grunskio „Kūrybinis eksperimentas architektūroje. Teorija ir praktika“) čia,
gruodžio 9 d. (M. Kuč’o „Experimenting with public urban furniture“) čia.

Ankstesnio AKVA organizuoto 2020 m. Filmuojamų paskaitų ciklo „Miesto formavimas ir visuomenė“ įrašai:
vasario 18 d. čia,
gegužės 19 d. čia,
birželio 16 d. čia,
birželio 30 d. čia.

***

Norintiems gauti architekto kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimą, išrašymo mokestis – 15 Eur (PVM netaikomas).
Užpildžius registracijos formą, mokestį vėliausiai iki 2021 m. birželio mėn. 11 d. imtinai reikia pervesti į Architektūros kokybės vystymo asociacijos (kodas 304104654) sąskaitą:
LT367044060008055397, bankas AB SEB bankas, banko kodas 70440 nurodant:
— „už 2021-06-15 AKVA kursus“;
— dalyvio vardą ir pavardę (vardus ir pavardes, jei mokama už kelis dalyvius).

PASTABOS:
1. Nuotolinius kursus išklausę ir į klausimus apie paskaitų turinį atsakę architektai gaus 2 ak. valandų kvalifikacijos tobulinimo kursų išklausymą patvirtinančius pažymėjimus. Kursai skirti statybos techninės veiklos pagrindinių sričių ir teritorijų planavimo sričių vadovams.
Programa ir jos priedas Nr. 2 suderinti su Aplinkos ministerija ir Lietuvos architektų rūmais. DĖMESIO: būtina turėti kompiuterį ir internetinį ryšį.
2. Kursuose dalyvauti galima tik užsiregistravus iš anksto. Kursų dieną registracija negalima.
3. Prašome pildyti registracijos formą lietuviškomis raidėmis, nes pagal Jūsų pateiktus duomenis yra išrašomi dalyvavimo kursuose pažymėjimai.
4. Prašome atidžiai įrašyti mokėtojo duomenis, nes remiantis jais bus išrašomos sąskaitos faktūros.
5. Dalyvių, užsiregistravusių, bet dėl pasikeitusių aplinkybių negalinčių atvykti ir išklausyti kursų, prašome el. paštu akvabiuras@gmail.com informuoti apie šias aplinkybes ne vėliau kaip likus 24 val. iki kursų pradžios. Tokiu atveju dalyvio sumokėtas klausytojo mokestis bus perkeliamas į sekančius kursus, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti. Dalyviams, kurie apie savo nedalyvavimą praneš el. paštu akvabiuras@gmail.com likus mažiau nei 24 val. iki kursų pradžios, sekančiuose kursuose, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti, bus suteikiama 50 % nuolaida. Dalyviams neatvykusiems ir nepranešusiems apie savo nedalyvavimo priežastį iki kursų pradžios – klausytojo mokestis kompensuojamas nebus.
6. Dalyviams, išklausiusiems dalį kursų, bus išduodami pažymėjimai su perpus mažesniu valandų skaičiumi.

REGISTRUOTIS ČIA.