Nuotolinių paskaitų ciklo „Utopija ir eksperimentas architektūroje“ I dalis

Architektūros kokybės vystymo asociacija pristato Nuotolinių paskaitų ciklą „Utopija ir eksperimentas architektūroje“. Šis paskaitų ciklas turėtų priminti, kad jog architektūra visų pirma yra menas, bei paakinti menininkus grįžti į architekto-menininko vaidmenį, pasinerti į kūrybos verpetą. Paskaitų ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneris: žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt.

Pirmoje jo dalyje paskaitą „Apie erdvę ir vaizduotę“ skaitys Lietuvos filosofas, VU Filosofijos fak. prof. Kristupas Sabolius. Visi besidomintys kviečiami žiūrėti nuotoliniu būdu 2020 m. spalio 5 d. 16.00 val.

Kursai vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu). Registracija baigta. Vėliau įrašą bus galima peržiūrėti youtube kanale.

Pasak K. Saboliaus, vaizduotė niekada neturi materijos, bet visuomet įgauna formą. Bet ar tikrai? Juk tai, ką mes įsivaizduojame, tampa biocheminiais ryšiais mūsų smegenyse. Iš esmės – vaizduotės veikia kaip plastiška grynosios formos galia, formos, kuri visada pasitinka materiją ir jai suteikia pavidalą. Ji gali būti apibūdinta kaip pirmapradis mentalinės architektūros potencialas, užtikrinantis sceną net tik subjektyvioms mūsų vizijoms, bet ir orientacijai pasaulyje.
Šioje paskaitoje bus nagrinėjmamas dvilypis – vaizduotės erdviškumo ir erdvės vaizduotiškumo santykis.

Paskaitose laukiami visi: tiek architektai profesionalai, tiek kraštovaizdžio ar paveldo specialistai, sociologai, politikai, žmonės, neabejingi savo aplinkai, ateičiai.

Data: 2020 m. spalio 5 d. 16.00 val. (registracija nuo 15.30 val.).
Vieta: ZOOM konferencinė platforma (pakvietimą gausite el. paštu).
Renginys nemokamas. Registracija būtina.
Vėliau paskaitas bus galima peržiūrėti youtube kanale.

Programa:
15.30-16.00 Registracija ZOOM platformoje;
16.00-17.15 „Apie erdvę ir vaizduotę“ (lekt. Lietuvos filosofas, VU Filosofijos fak. prof. Kristupas Sabolius);
17.15-17.30 klausimai / diskusija;
17.30-17.45 norintys pažymėjimo dalyviai atsako į kelis klausimus išklausytos paskaitos tema.

Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija.
Partneris: žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt.
Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Paskaitų ciklo vizualų autorė Austė Parulytė (@Byauste)

Ankstesnio AKVA organizuoto 2020 m. Filmuojamų paskaitų ciklo „Miesto formavimas ir visuomenė“ įrašai:
vasario 18 d. čia,
gegužės 19 d. čia,
birželio 16 d. čia,
birželio 30 d. čia.

Norintiems gauti architekto kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimą, išrašymo mokestis – 15 Eur (PVM netaikomas).
Užpildžius registracijos formą, mokestį vėliausiai iki 2020 m. spalio mėn. 2 d. imtinai reikia pervesti į Architektūros kokybės vystymo asociacijos (kodas 304104654) sąskaitą:
LT367044060008055397, bankas AB SEB bankas, banko kodas 70440 nurodant:
— „už 2020-10-05 AKVA kursus“;
— dalyvio vardą ir pavardę (vardus ir pavardes, jei mokama už kelis dalyvius).

PASTABOS:
1. Nuotolinius kursus išklausę ir į klausimus apie paskaitų turinį atsakę architektai gaus 2 ak. valandų kvalifikacijos tobulinimo kursų išklausymą patvirtinančius pažymėjimus. Kursai skirti statybos techninės veiklos pagrindinių sričių ir teritorijų planavimo sričių vadovams.
Programa ir jos priedas Nr. 1 suderinti su Aplinkos ministerija ir Lietuvos architektų rūmais. DĖMESIO: būtina turėti kompiuterį ir internetinį ryšį.
2. Kursuose dalyvauti galima tik užsiregistravus iš anksto. Kursų dieną registracija negalima.
3. Prašome pildyti registracijos formą lietuviškomis raidėmis, nes pagal Jūsų pateiktus duomenis yra išrašomi dalyvavimo kursuose pažymėjimai.
4. Prašome atidžiai įrašyti mokėtojo duomenis, nes remiantis jais bus išrašomos sąskaitos faktūros.
5. Dalyvių, užsiregistravusių, bet dėl pasikeitusių aplinkybių negalinčių atvykti ir išklausyti kursų, prašome el. paštu akvabiuras@gmail.com informuoti apie šias aplinkybes ne vėliau kaip likus 24 val. iki kursų pradžios. Tokiu atveju dalyvio sumokėtas klausytojo mokestis bus perkeliamas į sekančius kursus, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti. Dalyviams, kurie apie savo nedalyvavimą praneš el. paštu akvabiuras@gmail.com likus mažiau nei 24 val. iki kursų pradžios, sekančiuose kursuose, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti, bus suteikiama 50 % nuolaida. Dalyviams neatvykusiems ir nepranešusiems apie savo nedalyvavimo priežastį iki kursų pradžios – klausytojo mokestis kompensuojamas nebus.
6. Dalyviams, išklausiusiems dalį kursų, bus išduodami pažymėjimai su perpus mažesniu valandų skaičiumi.

REGISTRUOTIS ČIA.