Paskaita „Teritorijų planavimo dokumentų rengimo, keitimo ir / ar koregavimo poreikis, reguliavimo naujovės“

2023 m. vasario 28 d., antradienį, 11.00 val. Architektūros kokybės vystymo asociacija rengia architektų kvalifikacijos tobulimo mokymus – kviečia į advokatės Kristinos Matvejenkaitės paskaitą „Teritorijų planavimo dokumentų rengimo, keitimo ir / ar koregavimo poreikis, reguliavimo naujovės“.

Pasak lektorės, teritorijų planavimo įstatymo bei kitų teisės aktų pakeitimai, įvykę 2021 – 2022 m., turėjo reikšmingos įtakos teritorijų planavimo procesui. Tema skirta aptarti atvejus, kuriais šiuo metu yra būtina rengti naujus teritorijų planavimo dokumentus, taip pat naujai sureguliuotas šių dokumentų keitimo bei koregavimo procedūras.
„Seminaro metu išsamiau panagrinėsime, kaip teisingai įvertinti, ar atitinkamoje teritorijoje yra būtina rengti naują detalųjį planą, kai pavyzdžiui, teritorija nėra detaliai suplanuota; kokią reikšmę atitinkamoje teritorijoje turi galiojantys teritorijų planavimo dokumentai: ar yra galimybė juos panaikinti ar supaprastinta tvarka pakeisti ar pakoreguoti, kai yra poreikis numatyti naujus sprendinius; kitus aktualius klausimus”, – sako ji.

Paskaitoje laukiami: teritorijų planavimo sričių vadovai, Lietuvos savivaldybių vyr. architektai ir tarnautojai, kurie nori pagilinti žinias teritorijų planavimo srityje.

DATA: 2023 m. vasario 28 d., antradienį, 11.00 val. (registracija nuo 10.30 val.).
TRUKMĖ: 2 ak. val.
VIETA: paskaita vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravę ir sumokėję, nuorodą-pakvietimą gaus el. paštu).
Renginys mokamasRegistruotis čia.

Kilus klausimams, rašykite el. p. akvabiuras@gmail.com

Programa:
10.30-11.00 Registracija ZOOM platformoje;
11.00-12.30 „Teritorijų planavimo dokumentų rengimo, keitimo ir / ar koregavimo poreikis, reguliavimo naujovės“ (lekt. advokatė Kristina Matvejenkaitė);
12.30-12.45  klausimai/ atsakymai;
12.45-13.00 dalyviai atsako į kelis klausimus išklausytos paskaitos tema.

***

Kristina yra advokatė, kuri nuo 2010 m. gilinasi į specifinius teisės ir kartu tarpdisciplininius klausimus, susijusius su teritorijų planavimu, statinių projektavimu bei statyba, konsultuoja įvairių sričių specialistus, įskaitant ir atstovavimą teisminiuose procesuose. Kristina taip pat yra mediatorė, aktyviai dalyvauja mokslinėje veikloje, teisėkūros procese, nuolat rengia mokymus ir seminarus aktualiomis urbanistikos, statybos teisės, interesų derinimo, aplinkos apsaugos ir kultūros paveldo apsaugos temomis.

***

Dalyvavimo mokestis40 Eur (PVM netaikomas).
Užpildžius registracijos formą, mokestį vėliausiai iki 2023 m. vasario mėn. 24 d. imtinai reikia pervesti į Architektūros kokybės vystymo asociacijos (kodas 304104654) sąskaitą:
LT367044060008055397, bankas AB SEB bankas, banko kodas 70440 nurodant:
— „už 2023-02-28 AKVA kursus“;
— dalyvio vardą ir pavardę (vardus ir pavardes, jei mokama už kelis dalyvius).

PASTABOS:
1. Nuotolinius kursus išklausę ir į klausimus apie paskaitų turinį atsakę architektai gaus 2 ak. valandų kvalifikacijos tobulinimo kursų išklausymą patvirtinančius pažymėjimus. Paskaita skirta  teritorijų planavimo sričių vadovams.
Programa ir jos priedas Nr. 5 suderinti su Aplinkos ministerija ir Lietuvos architektų rūmais. DĖMESIO: būtina turėti kompiuterį ir internetinį ryšį.
2. Kursuose dalyvauti galima tik užsiregistravus iš anksto. Kursų dieną registracija negalima.
3. Prašome pildyti registracijos formą lietuviškomis raidėmis, nes pagal Jūsų pateiktus duomenis yra išrašomi dalyvavimo kursuose pažymėjimai.
4. Prašome atidžiai įrašyti mokėtojo duomenis, nes remiantis jais bus išrašomos sąskaitos faktūros.
5. Dalyvių, užsiregistravusių, bet dėl pasikeitusių aplinkybių negalinčių atvykti ir išklausyti kursų, prašome el. paštu akvabiuras@gmail.com informuoti apie šias aplinkybes ne vėliau kaip likus 24 val. iki kursų pradžios. Tokiu atveju dalyvio sumokėtas klausytojo mokestis bus perkeliamas į sekančius kursus, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti. Dalyviams, kurie apie savo nedalyvavimą praneš el. paštu akvabiuras@gmail.com likus mažiau nei 24 val. iki kursų pradžios, sekančiuose kursuose, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti, bus suteikiama 50 % nuolaida. Dalyviams neatvykusiems ir nepranešusiems apie savo nedalyvavimo priežastį iki kursų pradžios – klausytojo mokestis kompensuojamas nebus.
6. Dalyviams, išklausiusiems dalį kursų, bus išduodami pažymėjimai su perpus mažesniu valandų skaičiumi.

REGISTRUOTIS ČIA.