Paskaitos „Bendruomenės mieste: samprata, formos ir urbanistinės prielaidos“ ir „Šviesa kaip architekto įrankis: sprendimai, kontekstas ir galimybės“

2023 m. rugsėjo 13 d., trečiadienį, 11.00 val. Architektūros kokybės vystymo asociacija rengia architektų kvalifikacijos tobulimo mokymus – kviečia į dvi (iš viso 3 ak. val.) paskaitas: miesto sociologė, dr. Dalia Čiupailaitė- Višnevska skaitys paskaitą „Bendruomenės mieste: samprata, formos ir urbanistinės prielaidos“, o Mantas Aleksa ir Guoda Naujokė iš UAB „Leddex“ pasakos apie „Šviesą kaip architekto įrankį: sprendimai, kontekstas ir galimybės“.

Pasak Dalios Čiupailaitės- Višnevskos, pastaruoju metu, projektuojant viešus pastatus ar teikiant urbanistinius pasiūlymus, pradėta skirti daug dėmesio bendruomenėms. Su bendruomenėmis tariamasi projektuojant, siekiama kurti bendruomeniniam gyvenimui palankias erdves. Bendruomenės egzistavimas tampa siekiamybe miesto planavimo kontekste. Tačiau pati bendruomenės sąvoka šiuose procesuose lieka neatskleista: kokios grupės laikytinos bendruomenėmis, kaip bendruomenės kuriasi mieste, kiek jos susietos su konkrečiomis vietomis? Paskaitoje „Bendruomenės mieste: samprata, formos ir urbanistinės prielaidos“ sužinosite, kaip suprasti pačią bendruomenės sąvoką, kokie ryšiai sudaro bendruomenes mieste ir kiek bendruomenės yra susietos su konkrečiomis lokacijomis. Taip pat pažvelgsime, kiek bendruomeniškumas gyvas šiandien Lietuvos miestuose, kada gyventojai ima lokaliai organizuotis į bendruomenes ir kokios fizinės aplinkos prielaidos gali paskatinti socialinių ryšių ir integracijos intensyvėjimą kaimynijose. Paskaita turėtų padėti priimti geriau pagrįstus sprendimus projektuojant su bendruomenėmis ir bendruomenėms.

Paskaitos „Šviesa kaip architekto įrankis: sprendimai, kontekstas ir galimybės“ lektorių Manto Aleksos ir Guodos Naujokės | UAB „Leddex“ nuomone, paruoštų naudojimui šviestuvų nepakanka, norint įgyvendinti originalius architektūrinius sprendimus – tai patvirtino ilgametė veiklos apšvietimo rinkoje patirtis. Smalsumas, kūrybiškumas ir meilė iššūkiams leido sukaupti įvairiapusės patirties ir specifinių žinių, kurios leido imtis nišinės srities – specializuotų apšvietimo sprendimų.

Pristatydami įgyvendintus projektus ir pavyzdžius, lektoriai apžvelgs šias potemes:
– kaip rinkdamiesi tinkamus produktus, galime mažinti šviesotaršą (šviesos projektavimo ypatumai visuomeninėse erdvėse, pramoninės ir gyvenamosios paskirties pastatuose);
– kokios technologinės naujovės kompensuoja saulės šviesos trūkumą (nišiniai, specializuoti šviesos produktai);
– apžvelgsime alternatyvius emocinio apšvietimo šaltinius interjere (sprendimai interjero erdvėms su Lietuvoje gaminamomis išskirtinėmis pasaulio rinkoje LED šviesos plokštėmis).

Lektoriai ne tik pristatys šviesos produktų naujoves, tendencijas, bet ir diskusinėje dalyje atsakys į dalyvių klausimus. Jie pasidalins architektų, projektuotojų ir įgyvendintojų bendradarbiavimo gerosiomis praktikomis, pristatys specifinius ir aktualius apšvietimo produktus, bei Lietuvoje gaminamus, bet mažai žinomus, „Leddex“ produktus interjero sprendimams.

Paskaitose laukiami atestuoti ir neatestuoti architektai  bei visi, kuriems rūpi aptariami klausimai.

DATA: 2023 m. rugsėjo 13 d., trečiadienį, 11.00 val. (registracija nuo 10.30 val.).
TRUKMĖ: 3 ak. val.
VIETA: paskaita vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravę ir sumokėję, nuorodą-pakvietimą gaus el. paštu).
Renginys nemokamasRegistruotis čia.

Kilus klausimams, rašykite el. p. akvabiuras@gmail.com

Programa:
10.30-11.00 Registracija ZOOM platformoje (video įrašomas);
11.00-11.30 „Šviesa kaip architekto įrankis: sprendimai, kontekstas ir galimybės“ (lekt. Mantas Aleksa, Guoda Naujokė | UAB „Leddex“);
11.30-11.45 klausimai/ atsakymai;
11.45-12.00 kavos pertrauka;
12.00-13.30 „Bendruomenės mieste: samprata, formos ir urbanistinės prielaidos“ (lekt. dr. Dalia Čiupailaitė- Višnevska);
13.30-13.45  klausimai/ atsakymai;
13.45-14.00 norintys pažymėjimo dalyviai, kurie neužsiregistravo su vaizdu ir garsu, atsako į kelis klausimus išklausytų paskaitų temomis.

***

Mokestis už architektų kvalifikacijos tobulinimo kursų pažymėjimo parengimą – 18 Eur (PVM netaikomas).
Užpildžius registracijos formą, mokestį vėliausiai iki 2023 m. rugsėjo mėn. 11 d. imtinai reikia pervesti į Architektūros kokybės vystymo asociacijos (kodas 304104654) sąskaitą:
LT367044060008055397, bankas AB SEB bankas, banko kodas 70440 nurodant:
— „už 2023-09-13 AKVA kursus“;
— dalyvio vardą ir pavardę (vardus ir pavardes, jei mokama už kelis dalyvius).

PASTABOS:
1. Nuotolinius kursus išklausę (o neprisiregistravę su vaizdu ir garsu – ir atsakę į klausimus apie paskaitų turinį) architektai gaus 3 ak. valandų kvalifikacijos tobulinimo kursų išklausymą patvirtinančius pažymėjimus. Paskaitos skirtos  statybos techninės veiklos pagrindinių sričių ir teritorijų planavimo sričių vadovams.
Programa ir jos priedas Nr. 6 suderinti su Aplinkos ministerija ir Lietuvos architektų rūmais. DĖMESIO: būtina turėti kompiuterį ir internetinį ryšį.
2. Kursuose dalyvauti galima tik užsiregistravus iš anksto. Kursų dieną registracija negalima.
3. Prašome pildyti registracijos formą lietuviškomis raidėmis, nes pagal Jūsų pateiktus duomenis yra išrašomi dalyvavimo kursuose pažymėjimai.
4. Prašome atidžiai įrašyti mokėtojo duomenis, nes remiantis jais bus išrašomos sąskaitos faktūros.
5. Dalyvių, užsiregistravusių, bet dėl pasikeitusių aplinkybių negalinčių atvykti ir išklausyti kursų, prašome el. paštu akvabiuras@gmail.com informuoti apie šias aplinkybes ne vėliau kaip likus 24 val. iki kursų pradžios. Tokiu atveju dalyvio sumokėtas klausytojo mokestis bus perkeliamas į sekančius kursus, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti. Dalyviams, kurie apie savo nedalyvavimą praneš el. paštu akvabiuras@gmail.com likus mažiau nei 24 val. iki kursų pradžios, sekančiuose kursuose, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti, bus suteikiama 50 % nuolaida. Dalyviams neatvykusiems ir nepranešusiems apie savo nedalyvavimo priežastį iki kursų pradžios – klausytojo mokestis kompensuojamas nebus.
6. Dalyviams, išklausiusiems dalį kursų, bus išduodami pažymėjimai su perpus mažesniu valandų skaičiumi.

REGISTRUOTIS ČIA.