Urbanistinio paveldo apsaugos Lietuvoje istorija

Architektūros kokybės vystymo asociacija 2023 m. birželio mėn. 28 d. kviečia į nuotolinius architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Urbanistinio paveldo apsaugos Lietuvoje istorija“ (lekt. architektė, istorikė, hum. m. dr. Viltė Janušauskaitė). Tai – kartojama 2020-01-22 paskaita.

REGISTRUOTIS ČIA.

Pasak V. Janušauskaitės, Urbanistinio paveldo apsauga yra turbūt labiausiai kritikuojamas ir daugiausia konfliktų tarp įvairių suinteresuotų šalių keliantis Lietuvos kultūros paveldo sistemos veiklos aspektas. Ir priešingai, ji buvo sovietinės Lietuvos paminklosaugos sistemos pasididžiavimas. Siekiant atsakyti į klausimą, kodėl įvyko šis lūžis ir ieškant sprendimų susidariusioje situacijoje, aktualu perprasti, kaip ir kodėl Lietuvoje susiklostė tam tikra urbanistinio paveldo samprata ir jo apsaugos sistema, kaip jos kito ir kaip vertintinos vienalaikių tarptautinių tendencijų (ne tik doktrininių tekstų, tačiau ir realių projektų sprendinių) kontekste.

Kursai skirti statybos techninės veiklos pagrindinių sričių ir teritorijų planavimo sričių vadovams.

Programa:
10.30-11.00 registracija;
11.00-12.30 „Urbanistinio paveldo apsaugos Lietuvoje istorija“ (lekt. architektė, istorikė, dr. Viltė Janušauskaitė);
12.30-12.45 klausimų/atsakymų sesija;
12.45-13.00 norintys pažymėjimo dalyviai, kurie neužsiregistravo su vaizdu ir garsu, atsako į kelis klausimus išklausytos paskaitos tema.

Data: 2023 m. birželio mėn. 28 d. (trečiadienį), 11.00 val.
Registracija nuo 10.30 val.

TRUKMĖ: 2 ak. val.

VIETA: paskaita vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu).

Renginio klausytojo mokestis – 40 Eur (PVM netaikomas).

Užpildžius registracijos formą, mokestį iki 2023 m. birželio mėn. 26 d.  imtinai reikia pervesti į Architektūros kokybės vystymo asociacijos (kodas 304104654) sąskaitą: LT367044060008055397, bankas AB SEB bankas, banko kodas 70440 nurodant:
— „už 22023-06-28 AKVA kursus“;
— dalyvio vardą ir pavardę (vardus ir pavardes, jei mokama už kelis dalyvius).

PASTABOS:

1. Nuotolinius kursus išklausę (o neprisiregistravę su vaizdu ir garsu – ir atsakę į klausimus apie paskaitų turinį) architektai gaus 2 ak. valandų kvalifikacijos tobulinimo kursų išklausymą patvirtinančius pažymėjimus. Paskaita skirta  statybos techninės veiklos pagrindinių sričių bei teritorijų planavimo sričių vadovams.
Programa suderinta su Aplinkos ministerija ir Lietuvos architektų rūmais. DĖMESIO: būtina turėti kompiuterį ir internetinį ryšį.
2. Kursuose dalyvauti galima tik užsiregistravus iš anksto. Kursų dieną registracija negalima.
3. Prašome pildyti registracijos formą lietuviškomis raidėmis, nes pagal Jūsų pateiktus duomenis yra išrašomi dalyvavimo kursuose pažymėjimai.
4. Prašome atidžiai įrašyti mokėtojo duomenis, nes remiantis jais bus išrašomos sąskaitos faktūros.
5. Dalyvių, užsiregistravusių, bet dėl pasikeitusių aplinkybių negalinčių atvykti ir išklausyti kursų, prašome el. paštu akvabiuras@gmail.com informuoti apie šias aplinkybes ne vėliau kaip likus 24 val. iki kursų pradžios. Tokiu atveju dalyvio sumokėtas klausytojo mokestis bus perkeliamas į sekančius kursus, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti. Dalyviams, kurie apie savo nedalyvavimą praneš el. paštu akvabiuras@gmail.com likus mažiau nei 24 val. iki kursų pradžios, sekančiuose kursuose, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti, bus suteikiama 50 % nuolaida. Dalyviams neatvykusiems ir nepranešusiems apie savo nedalyvavimo priežastį iki kursų pradžios – klausytojo mokestis kompensuojamas nebus.
6. Dalyviams, išklausiusiems dalį kursų, bus išduodami pažymėjimai su perpus mažesniu valandų skaičiumi.

REGISTRUOTIS ČIA.